Zubní implantáty Brno - Příklad 9Využití LOCATORŮ k fixaci dolní hybridní náhrady na implantátyDENTAMEDIKA.cz
|
Obr. 1- Výsledek ve skusu. Pacient měl původně problém s upevněním dolní snímací náhrady. Kost byla velmi resorbována (oploštěna) a poslední viklavá osmička nebyla pro retnenci dostačující. Zároveň s dolní hybridní náhradou jsme zhotovili i horní totální náhradu.
Obr. 2 - Na 3D-CT jsme provedli virtuální zavedení implantátů a naplánování zákroku. Na pravém obrázku je vidět velmi malá vertikální nabídka kosti. Proto jsme v zadních úsecích museli použít širší, ale krátké implantáty. I tak, jsme se pohybovali 1mm od mandibulárního kanálu (nervu), který nesmí být porušen a je pro délku implantátů limitující.
Obr. 3 - Locatory připevněné k implantátům. Locatory jsou modernějším upevňovacím zářízením oproti dříve používaným kuličkovým abutmentům (příklad 3). Výhodou locatorů je nižší výška, tudíž méně zasahují do těla protézy, méně ji oslabují a je v ní větší prostor pro umělé zuby. Další výhodou je větší obvod abutmentu a tím ještě stabilnější a pevnější spojení s matricovou částí ve vlastní protéze.
Obr. 4 - Dolní hybridní protéza z horního pohledu.
Obr. 5 - Pohled na dolní plochu hybridní protézy.
Vidíme tři matrice pro "nacvaknutí" na abutmenty.
Obr. 5 - Výsledek. Dolní hybridní protéza je spolehlivě
připevněna a při funkci se nepohybuje.